понеділок, 9 січня 2017 р.

Що зробити вдома, щоб не нудьгувати

Диво лампа


Необхідні: Сіль, вода, склянка рослинного масла, кілька харчових барвників, великий прозорий стакан або скляна банка.
Виконання: Стакан на 2/3 наповнити водою, вилити у воду рослинне масло. Масло буде плавати по поверхні. Додайте харчовий барвник до води і масла. Потім повільно всипте 1 чайну ложку солі.
Пояснення: Масло легше води, тому плаває по поверхні, але сіль важче масла, тому, коли додаєте сіль в склянку, масло разом з сіллю починає опускатися на дно. Коли сіль розпадається, вона відпускає частки олії і ті піднімаються на поверхню. Харчовий барвник допоможе зробити досвід більш наочним і видовищним.

 Купюра яка не горить


Необхідні:купюра, щипці, сірники або запальничка, сіль, 50% -ний розчин спирту (½ частину спирту на ½ частину води).
Виконання: У спиртовий розчин додати дрібку солі, занурити купюру в розчин, щоб вона повністю просочилася. Дістати щипцями купюру з розчину і дати стекти зайвої рідини. Підпалити купюру і спостерігати, як вона горить, не згораючи.
Пояснення: У результаті горіння етилового спирту утворюються вода, вуглекислий газ і тепло (енергія). Коли ви підпалюєте купюру, то горить спирт. Температура, при якій він горить, недостатня для того, щоб випарувати воду, якою просякнута паперова купюра. У результаті весь спирт прогорає, полум’я гасне, а злегка волога десятка залишається неушкодженою.

 Танцююча монетка


Необхідні: Пляшка, монета, якою можна накрити горлечко пляшки, вода.
Виконання: Порожню незакриту пляшку потрібно покласти на кілька хвилин у морозилку. Змочити монетку водою і накрити нею вийняту з морозилки пляшку. Через кілька секунд монетка почне підскакувати і, б’ючись об горлечко пляшки, видавати звуки, схожі на клацання.
Пояснення: Монетку піднімає повітря, яке в морозилці стиснулося і зайняло менший обсяг, а тепер нагрілося і почало розширюватися.

Немає коментарів :

Дописати коментар